banner

Radiátory a podlahové topení

Realizace na klíč - radiátory, podlahové topení

 

Ikona: Návštěva a zaměření
Návštěva a zaměření
zaměření objektu realizace ZDARMA
Ikona: Konzultace a poradenství
Konzultace a poradenství
pomůžeme Vám s optimalizací ZDARMA
Ikona: Vypracujeme řešení
Vypracujeme řešení
podrobná cenová kalkulace ZDARMA
Ikona: Zrealizujeme
Zrealizujeme
kvalitně a v domluveném termínu

Nabízíme:

  • zaměření objektu realizace ZDARMA
  • odborné poradenství - pomůžeme Vám s optimalizací topného systému ZDARMA
  • vypracujeme podrobnou cenovou kalkulaci se zajímavými slevami ZDARMA
  • realizujeme instalace výrobků Korado, Kermi, Giacomini, Ivar CS, Regulus
  • zajišťujeme záruční a pozáruční servis

Neváhejte a kontaktujte nás.

 

Co je radiátor ústředního vytápění?

V systémech ústředního a etážového vytápění je radiátor tepelný výměník, kterým proudí teplá voda (ve starších stavbách také vodní pára) z kotle. Žebrové radiátory jsou sešroubovány z litinových, hliníkových nebo ocelových žeber, která svým tvarem podporují proudění okolního vzduchu. Žebrové radiátory mají velkou životnost, zabírají však hodně místa a obsahují velké množství vody, takže se pomalu rozehřívají. Proto se dnes často používají ploché deskové radiátory svařené z profilovaných ocelových nebo hliníkových plechů. Teplá voda vstupuje do radiátoru trubkou na jeho horním okraji, a když se ochladila, odtéká trubkou na dolním okraji zpět do kotle. Vstup do radiátoru bývá opatřen kohoutem, případně termostatovým ventilem, který reguluje průtok vody. Na nejvyšším místě každé topné větve bývá umístěn také odvzdušňovací ventil, kterým se z radiátoru vypouští vzduch.

Účinnost

Tepelná účinnost radiátoru závisí předně na jeho povrchu a tvaru. Pro dosažení co největšího povrchu je často tvořen svislými žebry s podélnými průduchy, což podporuje přirozenou cirkulaci vzduchu. Žebrový radiátor však zabírá dost místa, proto se dnes často používají ploché radiátory z ocelového plechu.

Účinnost výměny tepla závisí také na umístění radiátoru. Pevně zabudované radiátory se umísťují dole na stěnu, blízko podlahy, a nejčastěji pod okny, aby se zajistila cirkulace vzduchu v místnosti. Chladný vzduch od okna se radiátorem ohřívá a stoupá ke stropu. Je také důležité, aby cirkulaci nic nebránilo - například záclony nebo předměty položené na radiátor.

Poznámka: Tuto tepelnou účinnost je nutno odlišovat od účinnosti ve fyzikálním slova smyslu, o které hovoříme u přeměn forem energie. Tepelnou účinnost je třeba chápat jako míru využití instalovaného výkonu topidla, jím zastavěného prostoru a pod., tedy vposledu ekonomicky. Forma energie se zde nemění a do místnosti přejde takřka všechno teplo odebrané z teplonosného média.

Nabízíme

  • Desková otopná tělesa s levým nebo pravým bočním připojením na otopnou soustavu
  • Desková otopná tělesa s ventilem a spodním připojením na otopnou soustavu
  • Desková otopná tělesa s hladkou čelní deskou a s bočním nebo spodním připojením
  • Desková otopná tělesa s hladkou čelní deskou s jemnými horizontálními prolisy a s bočním nebo spodním připojením
  • Deskové otopné těleso svisle orientované bez ventilu se spodním středovým připojením a hladkou nebo prolisovanou čelní deskou
  • Desková otopná tělesa do prostředí s vysokými požadavky na hygienu a čistotu, s bočním nebo spodním připojením na otopnou soustavu
  • Koupelnové radiátory trubkové i designové

 


Co je podlahové topení?

Podlahové topení se řadí do skupiny velkoplošného vytápění, spolu se stěnovým a stropním vytápěním. Může být buď teplovodní, teplovzdušné nebo elektrické. Díky nízké povrchové teplotě otopné plochy tento systém patří mezi nízkoteplotní otopné soustavy. Oproti vytápění radiátory omezuje podlahové vytápění proudění vzduchu. Dochází k rovnoměrnému ohřevu všech povrchů, čímž odpadá víření vzduchu s prachem a bakteriemi, průvan nebo hromadění tepla u stropu. Pro vytápění se využívá velká plocha o nízké teplotě. Díky tomu se redukuje nepříznivé působení tepelné asymetrie (velký rozdíl teplot různých povrchů v místnosti). Povrchy stěn se ohřívají rovnoměrně, nevznikají tak plísně.

  • Podlahové teplovodní vytápění umožňuje přesně nastavit průběh profilu teplot ve vytápěných prostorech pro každý den. Výškový průběh teplot u teplovodních podlahových topných systémů téměř odpovídá fyziologickému ideálu vytápění. Je vhodné ho využít při zapojení s nízkoteplotním zdrojem, jako jsou kondenzační kotle, solární systémy nebo tepelná čerpadla, nejčastěji typu vzduch/voda nebo země/voda.
  • Teplovzdušné vytápění není podlahovým vytápěním v pravém slova smyslu, protože jednak není velkoplošným systémem a navíc zcela postrádá sálavou složku.
  • Podlahové elektrické vytápění je vhodné pro nízkoenergetické domy, kdy je využíváno možnosti navrhnout řešení přesně odpovídající nízké tepelné ztrátě.


Podlahové topení Giacomini - špička na trhu

Společnost GIACOMINI vyvinula vlastní velkoplošný sálavý topný systém pod značkou giacoklima®. Použití tohoto systému pro podlahové vytápění přináší všechny na protější stránce vyjmenované výhody, ale i přednosti značky GIACOMINI, jako je precizní výroba dílů, snadná montáž a dlouhá životnost.

Flexibilita montáže

Podlahové vytápění Giacoklima® umožňuje přizpůsobit použitý systém různým požadavkům stavby. Pro vytvoření topného registru lze použít systémové desky různé síly (30 až 52 mm), pro rozteče trubek násobky 50 mm. Systém podlahového vytápění giacoklima® je možné zalít jak betonem tak anhydritem. V nabídce máme i systémové desky, které jsou schopny řešit požadavky na kročejový útlum. Dále lze pokládat trubky pomocí instalačních lišt, případně uchytit trubky k rovné izolaci pomocí sponek. Systém umožňuje použití trubek různých dimenzí (do systémových desek od průměru 16 mm do 18 mm, do instalačních lišt průměry 12 mm až 22 mm případně 25 mm). Samostatnou kapitolu tvoří suchý systém, který použijeme tam, kde nelze z různých důvodů použít systém klasický (půdní vestavby, dřevostavby, nemožnost zatížit plochu). I suchý systém umožňuje různé varianty řešení. Pro extremně nízkou stavební výšku, kterou potřebujeme například při rekonstrukci, nabízíme systém SPIDER kde jeho celková výška po zalití hmotou Keratech® Eco R30 činí 25 mm.

Výhody

  • Systém je zabudovaný v podlaze, a proto neovlivňuje architektonické řešení interiéru
  • Vytápění podlahou přináší pocit tepelné pohody při nižší teplotě vzduchu
  • Menší víření prachu díky nižší cirkulaci vzduchu
  • Snížení spotřeby energie na topení/chlazení při dosažení stejného pocitu tepelné pohody, jako při konvenčních způsobech vytápění
  • Možnost využití ekonomických nízkoteplotních zdrojů tepelné energie (tepelné čerpadlo, kondenzační kotel)
  • Možnost topení v zimě a chlazení v létě jedinou instalací
  • Záruka 25 let 

Kontaktujte nás